Allah&Din

ARA BAHÇE


Bu makale; peygamberlerin, elçilerin, Tanrı’ya yakın olmuş/olacak, iyilik uğrunda hayatlarını geçirmiş/geçirecek şahit ÖNCÜ insanların vefatlarından sonra geçtikleri ara bahçeyi ve uyuduğumuz zaman geçtiğimiz boyutu açıklamaya çalışmaktadır.

DEVAMINI OKU


MERYEM NASIL HAMİLE KALDI?


İnsanların üremesi için sperm ve yumurtanın bir araya gelip döllenmesi gerekir. Ancak bilindiği üzere İsa’nın annesi Meryem, İsa’ya babasız (kendi kendine) gebe kalmıştır. Bu durumda Meryem hermafrodit olmalıdır ki Meryem’in hermafrodit olduğuna dair Kuran’da apaçık işaretler vardır.

DEVAMINI OKU


İNTİHAR ETMEK


İntihar etmek veya ötenazi yaptırmak, kısacası hayatımıza kendi isteğimizle son vermek gibi davranışlar Tanrı'ya karşı gelmek midir, günah mıdır diye fazlasıyla merak edilir.

DEVAMINI OKU


MİRAS AYETLERİ


Miras ayetlerinde matematiksel sorunlar olduğu iddia edilir. Bu iddialar ile Kuran’ın tanrısal olmadığı, Muhammed peygamberin kitabı “uydururken” hata yaptığı söylenir.

DEVAMINI OKU


KADININ ŞAHİTLİĞİ
YARIM MI?


Bakara 282 ayetinin, yorumlanma şekli, çeviri problemleri gibi sebeplerden dolayı sanki bir erkeğin şahitliği, iki kadına denkmiş veya bir konuya tek bir kadının şahitlik edemeyeceği gibi saçma sapan anlamlar çıkarılır..

DEVAMINI OKU


KURAN'DAKİ TAKVİM


Herhangi bir takvim oluştururken sorulması gereken ilk soru, 365 günlük bir güneş yılı mı (Dünya'nın güneş etrafında tam olarak dönmesi için geçen süreyi) mi, sadece bir ay yılı mı, yoksa her ikisinin beraber kullanıp kullanılmayacağıdır.

DEVAMINI OKU


SANA GELEN İYİLİK/KÖTÜLÜK


4:78-79 ayetleri sıkça eleştirilen ayetler arasındadırlar. Sebebi, bu ayetlerde çelişki varmış gibi gözükmesidir. Şimdi bu ayetlerde herhangi bir sıkıntı olmadığını gösterelim.

DEVAMINI OKU


27 PEYGAMBERİN (27x19) KEZ GEÇİŞİ


19 Sistemi ile Kuran’ın korunduğunu ve mushaflardaki insan kaynaklı imla hatalarını düzelttiğini biliyoruz. Ancak 19 sisteminin koruma haricinde bazı yol gösterme görevlerinin de olduğunu görüyoruz. Bu makalede, Tanrı'nın Kuran’ın her kelimesini ve her harfini özenle seçtiğine bir kez daha şahit olacaksınız.

DEVAMINI OKU


DOMUZ ETİ


Öncelikle “domuz eti haram” diye kabul edenlerin, domuz yağının haram olmadığını tartışmasız kabul etmesi gereklidir.

DEVAMINI OKU


FAİZ HARAM MI?


Kuran’ı okuyan-okumayan çoğu kişi “faiz haramdır” der. Halbuki Kuran’da yasaklanan şey faiz değil, ribadır.

DEVAMINI OKU


CİNLER


“Dünya dışı zeki yaşam var mı?” sorusuna Kuran’ın cevabı “EVET”tir. Cinler de insanlar gibi evren(ler)in çöküşünden sonra, evren(ler)de yaptıklarından dolayı yargılanacaklardır.

DEVAMINI OKU


ZİNA VE CEZASI


Zina (zny [ز ن ي]) kelimesi Türkçeye olduğu gibi geçmiştir. Kelimenin İngilizce anlamını incelediğimizde, “commit unlawful sexual intercourse” ve “adultery” anlamlarıyla karşılaşırız. Yani; “yasadışı cinsel ilişkiye girmek” ve “eşini aldatmak”.

DEVAMINI OKU


KURAN'DA IŞIK HIZI


Kuran, Einstein’ın genel izafiyet kuramını doğrulayarak zamanın izafi olduğuna işaret eder (23:112-114, 22:47, 32:5). 32:5 ayetinde de, Tanrı’nın iş ve oluşları/emirleri bize göre 1000 yıla denk bir sürede kontrol ettiğini öğreniriz.

DEVAMINI OKU


REŞAD HALİFE'Yİ KUSURSUZLAŞTIRMAYIN


Reşad Halife de herkes gibi bir insandır ve hatalar yapabilir. Tüm elçiler de peygamberler de hata yapmış, günah işlemişlerdir. Bu hatalar elbet bir gün Tanrı tarafından (belki teknoloji, belki doğa, belki de başka bir elçi tarafından) düzeltilir.

DEVAMINI OKU


HARAMLARI KİM BELİRLİYOR


Tanrı, insanları bazı davranış ve eylemleri yapabilme konusunda sınırlandırmıştır. Bu sınırlandırmalar, yetenek olarak değil; ahlâki ve yarar-fayda açısından konulmuşlardır. Yapılmaması istenen, yani sınırlandırılan her şey "haram" adı altındadır.

Din, Tanrı ile peygamberler veya insanlar arasında kurulmuş bir şirket değil; Tanrı’ya teslim olarak uyulan bir paradigmadır. Dini (yasayı) kuran, hükmü veren yalnızca Tanrı'dır. Mevcut tüm sınırlandırmalar, Kuran ile insanlığa tebliğ edilmiştir.

DEVAMINI OKU


ŞEHİTLİK/ŞAHİTLİK


Şehit kelimesinin, şahit kelimesinden bir farkı yoktur. Şehit/şahit kelimesinin kökü Arapçada "şhd"dir. “Şehit” kelimesi aslında Türkçe’de “şahit”tir; eş anlamlısı da “tanık” kelimesidir.

En çok istismar ve manipüle edilen makamlardan birisi şehitlik/şahitliktir. Çoğu zaman siyasiler ve sözde İslami terör örgütleri tarafından istismar edilir. Bu kelimeyi Tanrı yolunda ölmeye bağlayanlar; dini istismar ederek kendi amelleri için insanları ölüme sürüklerler.

DEVAMINI OKU


SORUMLULUK YAŞI (40)


İnsan türünün farkındalığa erişmesi için belirlenmiş bir yaş vardır.

40:67 …Olgunlaşmanız ve ihtiyarlamanız için daha sonra sizi çocuk olarak dışarı çıkarır. Sizden bazılarının canı daha erken alınır. Daha önceden belirlenmiş yaşa ulaşırsınız ki kavrayasınız.

DEVAMINI OKU


REENKARNASYON


Reenkarnasyon, ruhun sürekli olarak tekrar bedenlendiğine inanan spiritüalistlerin bu olaya verdiği addır. Reenkarnasyon kavramı Asya dinlerindeki tenasüh kavramından biraz farklı olmakla birlikte, benzerlik arz eder. Günümüzde ruh göçüne inanan insanların sayısı bir milyarı aşmaktadır.

DEVAMINI OKU


İSA GERİ GELMEYECEK


Hristiyanlar İsa’nın geri geleceğine inanırlar. Bu inanış, farklı bir biçimde İslam inanışına da sokulmuştur; “İsa’nın geri geleceği ve herkesi İslam’a davet edeceğine” inanılır. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

DEVAMINI OKU


Sayfa: 2 - 1


En iyi kendi aklınızı kullanarak görüntülenir.
Telif hakkı yoktur. Her şey kaynak gösterilmeden kopyalanabilir ve paylaşılabilir.