SIK SORULABİLECEK SORULAR


SİTENİN ADI “ALLAH VE DİN” ANCAK; NEDEN İÇERİKLERDE “ALLAH” YERİNE “TANRI” KELİMESİNİ KULLANIYORSUN?

Sitenin veya kullandığım sosyal medya hesaplarının adının “Allah&Din” olmasının sebebi; ‘Allah’ ve ‘Din’ adları altında kandırılanları ve kandıranları uyarmak için uygun isim olmasıdır.

İçeriklerde ve hayatımda, “Allah” kelimesi yerine “Tanrı” kelimesini kullanma sebebim; bu kelimenin Türkçe olmasıdır. Daha fazla bilgi için lütfen “Allah ve Din” konusunu okuyun.

17:110 De ki: ”İster Allah/Tanrı diye çağırın, ister Rahman/Esirgeyen diye çağırın. Hangisiyle çağırırsanız, tüm güzel isimler O'nundur.”


“KİMSİN, NEYİN PEŞİNDESİN?”

Ben bir yazar, din adamı, tarikat lideri, cami hocası, mehdi veya peygamber değilim. 
(Zaten peygamber veya mehdi gelmeyecek.)

Kuran üzerine yaptığım çalışmalar ve araştırmalar sonucu; Kuran'ın tanrısallığına tanık oldum ve onu hayat rehberi edindim. Bu rehberi tüm insanlığa tavsiye etmek, inananları da hurafelerden kurtarmak için https://www.allahvedin.com ve www.19sistemi.com adreslerini kullanıyorum. 

12:108 De ki: “Benim yolum şudur: Açık bir delille Tanrı'ya çağırırım…”


“HADİSSİZ, SÜNNETSİZ, MEZHEPSİZ DİN OLMAZ. SEN PEYGAMBER DÜŞMANI MISIN?”

Peygamberlerin düşmanı değil, savunucusuyum! Onlara atılan iftiralara karşı çıkıyor; onların ve Tanrı'nın söylediğini söylüyorum.

6:114  Tanrı’dan başka yasa koyucu mu arayayım? O ki size kitabı detaylı olarak indirmiştir.

39:11  De ki: “Yasayı yalnızca Tanrı'ya özgüleyerek, O'na hizmet etmem söylendi.”

3:105  Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip mezhepler halinde parçalananlar gibi olmayın. Böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır.


“NEDEN SORU-CEVAP BÖLÜMÜ YOK?”

Çünkü ben, “Hocam oruçluyken havuza girilir mi?” gibi soruların sorulduğu “hoca” değilim. Okuduklarından sonra aklında oluşan soruyu bana değil, Kuran'a sor. 

Yanlış olduğunu düşündüğünüz herhangi bir çıkarımı iletisim@allahvedin.com mail adresine bildirebilirsiniz. Böylece ben de size teşekkür eder, hatamı düzeltirim. 

12:76 …Her bilenin üstünde daha iyi bir bilen vardır.

Ancak kaynak olarak hadis, mezhep, gelenek, falanca hocayı değil; Kuran'ı gösterin, yoksa anlaşamayız…

18:54  Biz bu Kuran'da halk için her türlü örneği verdik. Fakat insan tartışmaya çok düşkündür.

-